Szkolny Festyn 2022

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 30 czerwiec 2022
Odsłony: 509

festyn67W dniu 11 czerwca 2022 w naszej szkole odbył się Szkolny Festyn.

Na gości czekało mnóstwo atrakcji. Przygotowane i sprzedawane wypieki i desery, bigos, kiełbaski z rusztu oraz naturalne soki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Podczas festynu było dużo okazji do ruchu poprzez gry i zabawy integracyjne, turnieje sportowe, jazdę sprawnościową na rowerze, korzystanie z trampoliny.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się wszelkie formy plastyczne: malowanie twarzy, tatuaże, „Studio fryzur”, malowanie ceramiki. Na scenie odbyły się pokazy talentów dzieci: wokalne, instrumentalne, teatralne i taneczne. W ofercie znalazł się również kiermasz książek, na którym można było znaleźć kolorowe bajki, baśnie, powieści, encyklopedie tematyczne.

Z pewnością atrakcją naszego festynu było pojawienie się wozu policyjnego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, który głośną sygnalizacją oraz policyjnymi gadżetami przyciągnął chętnych wrażeń uczniów.

Niemało wrażeń dostarczyła również straż pożarna. Mieliśmy możliwość zobaczyć średni samochód specjalny z drabiną mechaniczną. Jej wysokość ratownicza wynosi 37 metrów, a na szczycie ostatniego przęsła drabiny zamontowany został 4 - osobowy kosz ratowniczy o udźwigu 450 kg.

Gościliśmy także Grupę Ratowniczo-Poszukiwawczą - Legion Gerarda, która wraz z ekipą „Z nurtem Wisłoka - Survivalowy Spływ Kajakowy” w profesjonalny sposób przeprowadziła pokaz pierwszej pomocy osobie poszkodowanej w wypadku na wodzie.

Kulminacją festynu była prelekcja dotycząca zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą oraz zaprezentowanie i omówienie sprzętu i ekwipunku kajakowego związanego z promocją wyprawy „Od źródła do ujścia rzeki Wisłok”.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu:

Komendy Miejskiej Policji w Krośnie

Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie

Grupy Ratowniczo-Poszukiwawczej - Legion Gerarda

Przedstawicieli wyprawy: p. Marka Armaty, p. Arkadiusza Pałysa – „Z nurtem Wisłoka – Survivalowy Spływ Kajakowy”

Zdjęcia wykonał: Paweł Bajcar

Dzięki atrakcjom i występom, konkursom i zabawom, udało się stworzyć przemiłą atmosferę, która na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

foto1

Przewiń na górę