Promocja zdrowia i ekologii w naszej szkole - projekt "Bycie Fit jest Git"

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 25 kwiecień 2023
Odsłony: 1143

fit621 kwietnia już od ósmej nasza szkoła miała okazję gościć przedstawicieli projektu „Bycie Fit jest Git. Ekologia i Tradycja”. Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, podczas której uczniowie klas 4-8 zapoznali się z ideą komponowania pełnowartościowych posiłków z mięsa wieprzowego, wołowego, owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych. Następnie pod opieką naszych gości młodzież przygotowywała atrakcyjne, kolorowe i smaczne posiłki. Ciekawość i zaangażowanie uczniów były ogromne, a wspólnie przygotowane przekąski bardzo wszystkim smakowały.

Wszystkie produkty użyte podczas tego spotkania zostały sfinansowane z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego, Funduszu Promocji Warzyw i Owoców, Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, Funduszu Promocji Ryb, Funduszu Promocji Ziaren Zbóż i Przetworów Zbożowych, Funduszu Promocji Roślin Oleistych, za co serdecznie dziękujemy! 

Kontynuacją działań proekologicznych było zainicjowanie czynności związanych z dbaniem o środowisko. Uczniowie klas 6, 7 i 8 wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci oczyścili tereny zielone wokół szkoły w ramach V edycji akcji "Sprzątamy dla Polski".

Dodatkową atrakcją tego dnia był udział klas 4 w spotkaniu z przedstawicielami policji, gdzie uczniowie obejrzeli prezentację oraz wysłuchali ważnych informacji dotyczących zachowania bezpieczeństwa na drodze oraz podczas korzystania z Internetu.

Oto fotorelacja:

foto1

Przewiń na górę