Wyniki I Powiatowego Konkursu wiedzy o ruchu PCK i działaniach prozdrowotnych

Wpisane przez: Opiekunowie SK PCK
Utworzono: 12 maj 2024
Odsłony: 63

pck7

8 maja jest Światowym Dniem Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. To właśnie tego dnia w Państwowej Akademii Nauk Stosowanych odbył się I Powiatowy Konkurs wiedzy o ruchu PCK i działaniach prozdrowotnych, którego współorganizatorem była również nasza szkoła. Uczniowie klas VII i VIII zmagali się z zagadnieniami dotyczącymi promocji nawyków zdrowego stylu życia oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas przerwy, dzięki uprzejmości Dyrekcji Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie uczestnicy mieli szansę usłyszeć o pracy pielęgniarzy i ratowników medycznych oraz zapoznać się z wyposażeniem karetki.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce Maria Patlewicz SP nr 14 Krosno,

II miejsce Maria Tomczak SP Jedlicze,

III miejsce Aleksandra Rodzińska SP Potok.

Gratulujemy serdecznie.

Jesteśmy bardzo dumni, że gro młodych ludzi chętnie uczestniczy w tego typu konkursach, bo wiedza, którą zdobywają może być bardzo przydatna w życiu codziennym, w sytuacjach zagrożenia. Jak podkreśliła kierownik rejonowego oddziału PCK „ten, kto ratuje życie, ratuje cały świat”.

Opiekunowie SK PCK

Szczegółowa relacja z wydarzenia znajduje się na stronie serwisu www.krosno112.pl

foto1

Przewiń na górę