"Mały mistrz"

Wpisane przez: A. Jurczak
Utworzono: 01 luty 2015
Odsłony: 2019

Mały mistrz

      Ogólnopolski program „Mały Mistrz" prowadzony przez Szkolny Związek Sportowy, pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki rozpoczął się 1 września 2014 roku. Nasza szkoła przystąpiła do programu „Mały Mistrz" realizując go we wszystkich klasach pierwszych szkoły podstawowej, liczących 6 oddziałów. W sumie objętych zostało 127 uczniów.

Główne cele programu:

  • zachęcanie uczniów do podejmowania różnych form aktywności fizycznej,
  • rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej,
  • zachęcenie nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej do prowadzenia bardziej atrakcyjnych form zajęć ruchowych zgodnych z nową podstawą programową,
  • monitorowanie stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów .

Ideą przewodnią programu jest zdobywanie przez uczniów określonych sprawności w sześciu kategoriach.

  • Rowerzysta- turysta
  • Gimnastyk- tancerz
  • Saneczkarz-narciarz- łyżwiarz
  • Lekkoatleta
  • Piłkarz
  • Pływak

Uczniowie po opanowaniu określonych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odpowiedni znaczek, który wklejają do swojej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. Uczniowie naszej szkoły zdobyli w pierwszym semestrze znaczek lekkoatlety, gimnastyka- tancerza, i obecnie są w trakcie zdobywania sprawności saneczkarz- łyżwiarz.

Przewiń na górę