Konkurs „Wiosenne witraże" rozstrzygnięty!

Wpisane przez: M. Zych
Utworzono: 31 marzec 2015
Odsłony: 2028

 

witraże      „Wiosenne witraże" to tytuł konkursu plastycznego dla klas IV-VI szkół podstawowych ogłoszonego przez Krośnieńską Bibliotekę Publiczną. Każdy uczestnik miał za zadanie wykonać z papieru i kolorowych bibuł jeden witraż czyli barwną kompozycję figuralną lub ornamentalną na temat wiosny. W tym bardzo trudnym konkursie wzięło udział 42 uczestników z krośnieńskich szkół. Najczęściej wybieranymi tematami były wiosenne kwiaty, lecz nie zabrakło też radosnych koników na wiosennych łąkach, czy elementów nawiązujących do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Jury pod przewodnictwem Marii Jurkowskiej - dyrektor Biura Wystaw Artystycznych uhonorowało nagrodami i wyróżnieniami również uczniów naszej szkoły: nagrodę za zajęcie III miejsca otrzymała Izabela Bukowska (6b), wyróżnienia przypadły Barbarze Gonet (6a), Mai Prajsnar (6c), Joannie Majewskiej (6b) i Pawłowi Leniekowi (6c). Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 26 marca 2015 r. na Wiosennym Wernisażu, na który przybyli zaproszeni uczestnicy konkursu wraz ze swymi opiekunami. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, obejrzeli wystawę i wzięli udział w zaproponowanej im zabawie: wspólnym malowaniu Pani Wiosny. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Przewiń na górę