Ogólnopolski Finał Energa Basket Cup

Wpisane przez: P. Lawera
Utworzono: 22 czerwiec 2015
Odsłony: 1880

Energa Basket Cup      W dniach 5 – 7 czerwca 2015 mistrzowie 16 województw, czyli 32 najlepsze drużyny dziewcząt i chłopców, spotkały się w wielkim finale największego turnieju koszykówki dla młodzieży w Polsce. Decydująca walka o mistrzostwo kraju i nagrody dla szkół rozegrała się w niedzielę, 7 czerwca na profesjonalnym parkiecie Ergo Areny. Na zawodników i kibiców czekały również dodatkowe atrakcje, m.in. występ Dunk Elite - mistrzów świata we wsadach do kosza i koncert O.S.T.R. Finał ten to zwieńczenie kolejnej edycji wieloetapowego turnieju rozgrywanego w całym kraju od września 2014 r. Każdego roku bierze w nim udział ponad 80 000 dzieci. Droga do niego wiodła przez rozgrywki od szczebla szkolnego po finały wojewódzkie. Nasza drużyna ostatecznie zajęła 15 miejsce w Polsce. Skład drużyny: Klara Kurek, Patrycja Lichoń, Oliwia Kumor, Zuzanna Pudełko, Natalia Łęcka, Łucja Winiarska, Angelika Gromek, Zuzanna Janowska, Natalia Lipińska, Klaudia Tuchowska, Izabela Czelny, Sonia Stefanik. Drużynę przygotował Michał Baran, opiekę w czasie turnieju sprawowali: Piotr Lawera i Michał Musijowski.

foto

Przewiń na górę