Draw Disability 2015

Wpisane przez: R. Nowak
Utworzono: 22 czerwiec 2015
Odsłony: 1934

"Draw Disability"      Dwie uczennice naszej szkoły Dominika Kłak i Oliwia Wajda przygotowały prace plastyczne na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny pt. „Draw Disability” – „Narysuj Niepełnosprawność”. Zeskanowane prace zostały przesłane do organizatora Konkursu, którym jest instytucja Globi Observatory z siedzibą w Turynie, Włochy. Patronat nad Konkursem sprawuje m.in. organizacja UNESCO, z którą nasza szkoła współpracuje od kilkunastu lat. "Draw Disability" jest globalną kampanią, której celem jest przybliżenie dzieciom i młodzieży spraw osób niepełnosprawnych, podważania stereotypów, budowania właściwych postaw i podejmowania działań, które mogą zmienić życie osób niepełnosprawnych na całym świecie.
Prace plastyczne naszych uczennic miały szansę znaleźć się na wystawie podczas Światowego Forum Edukacji w Korei Południowej i Konferencji Państw Stron Konwencji o Osobach Niepełnosprawnych w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia galerii wszystkich przesłanych na Konkurs prac. Jednocześnie chciałybyśmy nakłonić naszą społeczność szkolną do przekazania swoich głosów na prace plastyczne nadesłane z naszej szkoły. Głosy będzie można oddać w terminie 16 – 31 lipca br. na stronie. Dziękujemy!

foto

Przewiń na górę