Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Nietypowe zajęcia w bibliotece „Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku - Manga”.

Wpisane przez: p. A. Miezin
Odsłony: 145

foto1 

Nietypowe zajęcia w bibliotece
„Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku - Manga”.

Nasza uczennica Milena Ćwik z klasy 6a od 4 lat rysuje mangę. Swoją wiedzą i sposobem rysowania podzieliła się z uczniami klas1-3. Manga, jak podaje Wikipedia, to: „komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks”.
Na zajęciach „Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku Manga” uczennica pokazała, w jaki sposób tworzyć prawdziwy, autentyczny mangowy styl – od rysowania twarzy i całych postaci po tworzenie fryzur i ubrań. Milena udzieliła swoim młodszym kolegom i koleżankom kilka cennych wskazówek ułatwiających przedstawienie prawidłowego rysowania proporcji ciała. Mamy nadzieję, że zainspiruje swoimi pracami innych uczniów, którzy będą tworzyć pełne ekspresji i charakteru prace.

Przewiń na górę