Nietypowe zajęcia w bibliotece „Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku - Manga”.

Wpisane przez: p. A. Miezin
Odsłony: 307

foto1 

Nietypowe zajęcia w bibliotece
„Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku - Manga”.

Nasza uczennica Milena Ćwik z klasy 6a od 4 lat rysuje mangę. Swoją wiedzą i sposobem rysowania podzieliła się z uczniami klas1-3. Manga, jak podaje Wikipedia, to: „komiks, obraz, rysunek, szkic, karykatura. Współcześnie używane poza Japonią oznacza japoński komiks”.
Na zajęciach „Rysuję z Mileną. Tajniki rysunku Manga” uczennica pokazała, w jaki sposób tworzyć prawdziwy, autentyczny mangowy styl – od rysowania twarzy i całych postaci po tworzenie fryzur i ubrań. Milena udzieliła swoim młodszym kolegom i koleżankom kilka cennych wskazówek ułatwiających przedstawienie prawidłowego rysowania proporcji ciała. Mamy nadzieję, że zainspiruje swoimi pracami innych uczniów, którzy będą tworzyć pełne ekspresji i charakteru prace.

Przewiń na górę