Teatr Małego Aktora - przedstawienie kukiełkowe "Czarna owieczka"

Wpisane przez: p. A. Miezin
Odsłony: 196

kukieki16W poniedziałek 27 grudnia w bibliotece szkolnej odbyła się premiera przedstawienia kukiełkowego na motywach książki Jana Grabowskiego pt. „Czarna owieczka”. Na spektakl zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych i drugich oraz dzieci z Przedszkola nr 5. Celem sztuki było kształtowanie właściwego stosunku do zwierząt, umiejętność życia w przyjaźni, chęci niesienia pomocy, uczenia szacunku dla zwierząt.

Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie w którym wystąpiła: tytułowa Czarna owieczka, pies Wierna i jej syn Misio, oraz bliźniaczki Zosia i Wiesia. Oglądając przedstawienie dzieci bawiły się i uczyły właściwej postawy wobec innych ludzi i świata przyrody. Podsumowaniem spotkania były słowa z lektury: „Trzeba każdemu pozwolić być tym, czym jest”, I kochać go takim, jakim jest”.

Po spektaklu dzieci rozmawiały z animatorami i oglądały lalki z bliska.

Aktorom pięknie dziękuję za rzetelnie przygotowany spektakl i wyśmienity kontakt z najmłodszymi widzami.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przedstawienia i przygotowań do niego.

foto1

Przewiń na górę