Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

Wpisane przez: p. J. Sajdak i M. Urbańska
Odsłony: 1104

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA.

rowerNa zaproszenie Urzędu Miasta Krosna, który przystąpił do działań edukacyjnych w zakresie niskiej emisji, 14 XI 2019r. uczniowie klas młodszych uczestniczyli w spektaklu ekologicznym pt.: „Czarownica Niska Emisja”. Dzieci dowiedziały się jakie są przy­czyny pow­stawa­nia smogu i jak wszyscy możemy przy­czynić się do jego redukcji oraz jakie korzyści przynosi środowisku segregacja śmieci. Aby powietrze było dla nas bezpieczne musi być czyste, bezbarwne, bez smaku i zapachu. Niekiedy powietrze bywa brudne i zanieczyszczone, przypomina wówczas szaro-brązową mgłę i ma nieprzyjemny zapach. Takie powietrze to SMOG czyli NISKA EMISJA - występuje w okresie jesienno-zimowym na wysokości poniżej 40m. Powstaje z dymu ze spalania złej jakości węgla, z dymu z rur wydechowych samochodów i z palenia śmieci. Toksyczne substancje przenoszone w dymie, osiadają na roślinach i wraz deszczem przenikają do gleby oraz wody. Niska emisja to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi. Podczas występu dzieci odpowiadały na pytania z zakresu ekologii i znakomicie poradziły sobie z segregacją śmieci, zrozumiały też dlaczego należy dbać o dobrą jakość powietrza.

 

foto

Przewiń na górę