Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Odkrywamy zawód górnika

Wpisane przez: p. M. Rodzeń
Odsłony: 750

W poniedziałek 2 grudnia 2019 r. klasy trzecie spotkały się z przedstawicielami Technikum Górnictwa Naftowego  i Gazownictwa w Krośnie, popularnie zwanego „Naftówką”. Zaproszeni goście opowiadali o ciężkiej pracy górników zarówno w wydobywaniu węgla jak i nafty, gazu, czy soli.

Z ogromnym zainteresowaniem trzeciaki oglądały próbki minerałów, kruszców i ropy przyniesionych przez przyszłych górników. Przybliżyli oni również dzieciom również legendę o swojej patronce  Świętej Barbarze. Zaprezentowali galowy strój górniczy damski i męski, nauczyli rozpoznawać oznaczenia ukryte w kolorach piór przy czapkach. Nasi uczniowie  mogli przymierzać czako. Nie zabrakło wiadomości o patronie szkoły - wielkim wynalazcy - Ignacym Łukasiewiczu i Skansenie w Bóbrce. Goście nawiązali świetny kontakt z uczniami, chętnie odpowiadali na ich  wnikliwe pytania i zapraszali do swojej szkoły. Oto foto-relacja:

foto

Przewiń na górę