Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Pierwszaku – odkryj pomysł na zabawę!

Wpisane przez: p. A. Miezin, J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 765

20200218 123632

Nauka czytania może być świetną zabawą, o ile pokażemy dzieciom ile radości przynosi budowanie wyrazów z liter, składanie wyrazów w zdania i wreszcie rozpoczęcie czytania – pierwszych książeczek: opowiadań, wierszy, bajek.

Aby proces przyswajania i utrwalania literek przebiegał przyjemnie, biblioteka i świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów klas 1 zajęcia: Literkowo – zabawy literkami i alfabetem. Zaproponowaliśmy uczniom różnorodne ćwiczenia, które stanowiły trening w nabywaniu umiejętności czytania. Mamy nadzieję, że dzięki nim będą czytać coraz płynniej i swobodniej. Dodatkowo zajęcia zostały urozmaicone zabawami z ruchem i muzyką, a wykorzystaliśmy do nich nie tylko książki.

Powodzenia pierwszaki!

foto

Przewiń na górę