Pierwszaku – odkryj pomysł na zabawę!

Wpisane przez: p. A. Miezin, J. Pająk-Cieśla

20200218 123632

Nauka czytania może być świetną zabawą, o ile pokażemy dzieciom ile radości przynosi budowanie wyrazów z liter, składanie wyrazów w zdania i wreszcie rozpoczęcie czytania – pierwszych książeczek: opowiadań, wierszy, bajek.

Aby proces przyswajania i utrwalania literek przebiegał przyjemnie, biblioteka i świetlica szkolna zorganizowała dla uczniów klas 1 zajęcia: Literkowo – zabawy literkami i alfabetem. Zaproponowaliśmy uczniom różnorodne ćwiczenia, które stanowiły trening w nabywaniu umiejętności czytania. Mamy nadzieję, że dzięki nim będą czytać coraz płynniej i swobodniej. Dodatkowo zajęcia zostały urozmaicone zabawami z ruchem i muzyką, a wykorzystaliśmy do nich nie tylko książki.

Powodzenia pierwszaki!