Lekcja z tabletem

Wpisane przez: p. A. Kijowska, p. E. Juszczyk
Odsłony: 1048

900

24 lutego w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej uczniowie klasy 3b i 3c rozpoczęli cykl lekcji bibliotecznych, opartych na pracy z tabletami. Zajęcia te podzielone były na dwie części: teoretyczną (opartą na prezentacji multimedialnej) i częścią warsztatową (praca na tabletach z wykorzystaniem aplikacji i programów).

W części teoretycznej uczniowie wykazali się ogromną wiedzą na temat baśni „Królowa Śniegu” (obecnie omawiana lektura). Lekcja ta była podsumowaniem najważniejszych informacji o baśni jako gatunku literackim - dzieci potrafiły rozróżnić bohaterów fantastycznych i realistycznych, dyskutowały nad motywem zła i dobra w baśniach. W części warsztatowej dzieci samodzielnie wykonały model trapezu (z plexi), za pomocą którego przy użyciu odpowiedniej aplikacji wyświetlały trójwymiarowe obrazy. Wyświetlane hologramy ze śnieżką, soplem lodu czy gwiazdą były oryginalnym efektem samodzielnej pracy uczniów i dały im mnóstwo radości. Ciężko było zakończyć te zajęcia - bardzo się dzieciom podobało. 

foto

Przewiń na górę