Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Ogólnopolska kampania „Mała książka - wielki człowiek”

Wpisane przez: M. Rodzeń, E. Juszczyk, A. Kijowska, M. Sawicka-Jodłowska, A. Miezin, P. Michalak
Odsłony: 628

IMG 20201106 084835

KLASY  PIERWSZE uczestniczą w ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Tegoroczny etap kampanii został przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do czytania zarówno samodzielnego, jak i z udziałem najbliższych.

Dzieci otrzymały nieodpłatne Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą : książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem ” oraz kreatywny alfabet.

W szkolnej bibliotece, 6 listopada 2020 r. odbyło się uroczyste przekazanie pierwszoklasistom Wyprawek czytelniczych.

Drodzy Rodzice !

Mamy wielką nadzieję, że dzięki Państwa zaangażowaniu i współpracy miłość do książek oraz pasja czytania będą towarzyszyć uczniom  na co dzień. Zachęcamy Państwa do aktywnego udziału w edukacyjnym projekcie.

Każdy pierwszoklasista założył już w klasie „Zeszyt czytelnika”, w którym to systematycznie będzie wraz z opiekunem dokumentował swój indywidualny rozwój inteligencji czytelniczej.

Wychowawcy klas pierwszych

foto

Przewiń na górę