Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Warsztaty świąteczne w CDS

Wpisane przez: p. M. Urbańska
Odsłony: 111

warsztaty cdsNasze miasto słynie z produkcji szkła. Uczniowie klasy III a mieli okazję się o tym przekonać zwiedzając z przewodnikiem Centrum Dziedzictwa Szkła.  Uczniowie na hali podziwiali pokaz hutniczy, podczas którego z masy szklanej powstały piękne róże. Poznali tajniki technik produkcyjnych i zdobniczych oraz szlifowania, grawerowania  i tworzenia malutkich szklanych choinek. Niezwykłym doświadczeniem dla trzecioklasistów był udział w  warsztatach świątecznych, podczas  których próbowali szklanej twórczości w własno-ręcznym malowaniu bombki choinkowej i wybijaniu  medali. Te drogocenne pamiątki zabrali ze sobą do domów. 

Pobyt w tym niezwykłym  miejscu zakończyli na najniższym piętrze, gdzie wjeżdżając schodami ruchomymi oglądali trójwymiarowy mural  przedstawiający halę hutniczą i produkcję szkła. To była bardzo ciekawa wycieczka, a doświadczenia nabyte w CDS na długo zostaną w pamięci dzieci.

foto1

Przewiń na górę