Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Ceramika dla najmłodszych

Wpisane przez: p. J. Krupa
Odsłony: 115

foto1

Głównym celem pracy w glinie jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dzieci poprzez działalność twórczą oraz rozładowanie ich napięcia emocjonalnego. Zajęcia z ceramiki rozwijają zmysł dotyku i orientacji przestrzennej, kształcą wrażliwość na barwy, formy, jak i poczucie estetyki. Uczestnicy mają okazję ćwiczyć zdolności manualne oraz poznają cały proces tworzenia z gliny w różnych technikach ceramicznych. Dlatego w każdy czwartek prowadzone są zajęcia ceramiczne dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc jest ograniczona.

Podczas zajęć dzieci mogą lepić własne naczynia, figurki, ozdoby,  upominki świąteczne, biżuterię, a następnie ozdobić je za pomocą stempelków. Uczniowie często nie potrafią wyrazić emocji za pomocą słów, a glina pomaga  wydobyć z nich to co istotne, uwierzyć w swoje możliwości, wzmocnić poczucie wartości. Ważny jest sam proces tworzenia. Ponadto dzieci mogą zabierać swoje prace do domu.

Przewiń na górę