WIZYTA PIERWSZAKÓW W STRAŻY POŻARNEJ

Wpisane przez: p. J. Krupa, p. M. Wach

wizyta w strazy5W czwartek 12 maja oraz w środę 31 maja klasy 1 b i 1 c wybrały się na spotkanie ze strażakami do Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie.

Dzieci tuż po przeczytaniu książki Czesława Janczarskiego pt.: „Jak Wojtek został strażakiem” wykazywały ogromną chęć poznania szczegółów pracy strażaka, dlatego ogromną radość sprawiła im ta wizyta.

Krośnieńscy strażacy zapoznali pierwszaków ze specyfiką pracy strażaków i miejscem ich pracy, samochodami pożarniczymi oraz sprzętem będącym na ich wyposażeniu. Uczniowie wysłuchały opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, jak również dowiedziały się w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną. Strażacy przygotowali dla dzieci także kilka zadań, które dzieci wykonywały z dużym zaangażowaniem.

Dziękujemy wszystkim strażakom za to spotkanie!