Z wizytą w Komendzie Miejskiej Policji w Krośnie

Wpisane przez: p. D. Łasowska

policja133 czerwca 2022 roku, uczniowie klasy I a uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

W trakcie spotkania uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w kontaktach z nieznajomymi osobami i obcymi psami, w Internecie. Oglądnęli film edukacyjny, wysłuchali rad policjantów, trenowali prawidłowe przechodzenie przez jezdnię, odpowiadali na pytania.

Dzieci obejrzały elementy policyjnego wyposażenia – czapki, lizaki, tarczę ochronną, maskę przeciwgazową, kamizelkę odblaskową. Uczniowie poznali również jeden z tajników prowadzenia śledztw i dochodzeń – sposób badania śladów linii papilarnych z zastosowaniem proszku daktyloskopijnego.

Spotkanie z funkcjonariuszami policji było też niepowtarzalną okazją do przyjrzenia się z bliska służbowym motocyklom i radiowozowi. Wizyta przebiegła w niezwykle miłej atmosferze. Była pouczająca i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów, a cenne rady i wskazówki policjantów pomogą w zachowaniu bezpieczeństwa na co dzień.

PS
Wspaniale smakowały kolorowe owocowe galaretki przygotowane przez mamusię Adasia.