Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Wyjątkowa lekcja biologii w "Koperniku"

Wpisane przez: p. A. Kijowska
Odsłony: 186

foto125 listopada uczniowie klasy 3 A, zostali zaproszeni na lekcje biologii przygotowaną przez uczniów klasy II liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Krośnie. W pierwszej części lekcji rozmawialiśmy o hodowli rybek w akwarium i jego wyposażeniu. W kolejnej części spotkania poznaliśmy budowę mikroskopu optycznego oraz jak należy przygotować preparat mikroskopowy.

Po części teoretycznej, uczniowie zostali podzieleni na grupy (zmieniające się)  i w nich pracowali. Pierwsza grupa wzięła udział w quizie wiedzy „Czym jest ekologia?”, a druga grupa mogła w tym czasie samodzielnie przygotować mikroskop i przeprowadzić obserwację. Pod mikroskopem uczniowie oglądali mięsień sercowy, tkankę nerwowa z mózgu psa, pantofelka, nogę pszczoły, oraz cebulkę włosową.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w lekcji, z ogromnym zainteresowaniem i zaciekawieniem patrzyli w okular mikroskopu. Miłym podsumowaniem lekcji było stwierdzenie przez uczniów „super lekcja”. 

Przewiń na górę