Z jak zegar, czyli wizytą u zegarmistrza

Wpisane przez: p. A. Kijowska
Odsłony: 106

zegarmistrz12W piątek, klasa 1 A  wybrała się na wycieczkę do pracowni zegarmistrza pana Pawła, by wysłuchać  opowieści o mechanizmach odmierzających czas. Dzieci dowiedziały się, jak zbudowany jest zegar oraz jakimi narzędziami się go naprawia. Z zainteresowaniem obejrzały przeróżne zegary zgromadzone w pracowni: zegarki kieszonkowe, wiszące, kominkowe, bufetowe i posłuchały muzyki zegarów ściennych. Ponadto każdy uczestnik wycieczki mógł osobiście ustawić  zegar  z kukułką na pełną godzinę i posłuchać jej kukania. Czas szybko i mile upłynął, wprawdzie nawet panu zegarmistrzowi nie udało się go zatrzymać, ale dzieci zrozumiały, że należy właściwie go wykorzystać. Ta wycieczka z pewnością poszerzyła dzieciom wiedzę o zegarach i zawodzie zegarmistrza. Dziękujemy.

foto1

 

Przewiń na górę