Wycieczka do Centrum Dziedzictwa Szkła - klasa 1a i 1b

Wpisane przez: p. A. Kijowska, p. M. Rodzeń
Odsłony: 129

cds1018 i 19 stycznia klasy 1 A I 1 B wybrały sie na wycieczkę dydaktyczną  do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Dzieci miała okazję dowiedzieć się na czym polega tworzenie szkła, poznać historię jego produkcji, wziąć udział w pokazie hutniczym i przyjrzeć się z bliska jak powstaje szkło. Następnie czekały na wszystkich warsztaty, gdzie każdy miał okazję namalować na szkle piękne, kolorowe obrazki. Kolejną atrakcją było samodzielne wybicie medalu- pamiątki ze szklanej surówki. Dzieci  miały  też okazję obejrzeć wystawę szklanych eksponatów i wykazać się wiedzą w quizie bajkowym. Na koniec spora dawka śmiechu i zabawy czekała na nas w sali „Krzywych zwierciadeł”.

Wycieczka z pewnością na długo zapisze się w pamięci naszych uczniów, a dzieła plastyczne ze szkła, które wykonali mali artyści ofiarowane zostały Babciom i Dziadkom, z okazji ich święta.

foto1

 

Przewiń na górę