Twórcze budowanie - zajęcia konstrukcyjne z klocków LEGO

Wpisane przez: p.Jolanta Sajdak
Odsłony: 2154

zdj1

Zabawy klockami pozytywnie wpływają na rozwój dzieci, dlatego w klasie III a przeprowadzono cykl zajęć konstrukcyjnych z wykorzystaniem klocków Lego w edukacji wczesnoszkolnej. Zajęcia te miały na celu rozwijanie kreatywności uczniów, a także doskonalenie umiejętności współpracy w grupie. Dziecięca wyobraźnia okazała się nieograniczona. To dzięki niej kilkanaście nałożonych na siebie klocków z łatwością zamieniało się w rakietę, czy statek, na którym dzieci odbywały podróże, przenosiły się w świat fantazji.  Dzięki zgodnej współpracy powstawały roboty, pojazdy i budowle. Zajęcia cieszyły się dużym powodzeniem, towarzyszyła im dobra zabawa i wiele emocji związanych z  realizacją wybranych projektów.

 

foto

Przewiń na górę