Zdobyliśmy nagrody w miejskim konkursie i poznaliśmy osobiście pisarkę Zofię Stanecką!

Wpisane przez: p. Małgorzata Rodzeń

6Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Basia i inni, czyli ilustracje do książek Zofii Staneckiej” było okazją do spotkania z pisarką.  1 kwietnia 2016r. (to nie żart)  klasa 2 B wzięła udział w interesującym wydarzeniu w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci mały okazję poznać pracę pisarza, wysłuchać  wesołych fragmentów książek, obejrzeć teatrzyk kukiełkowy, poćwiczyć wyobraźnię pod kierunkiem pisarki Zofii Staneckiej, a nawet kupić wybrane pozycje książkowe. Miłe spotkanie zakończyły pytania do pisarki, które licznie zadały ciekawskie dzieciaki z 2 B. Następnie wręczono nagrody za piękne ilustracje do książek pisarki. Z naszej szkoły laureatami zostali:

II miejsce Miłosz Arkuszewski z kl. 2c

Wyróżnienie: Patryk Raś 2b

Wyróżnienie: Radek Hasiak 2b

Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od znakomitej pisarki autografy. Wzruszoną spotkaniem pisarkę pożegnaliśmy bukietem tulipanów i zaprosiliśmy ponownie do Krosna.

Potrafimy już samodzielnie czytać. Z niecierpliwością czekamy na nowe książki. Wiemy, że niełatwo je pisać.

Więcej zdjęć na stronie : https://www.facebook.com/KBPKrosno/?fref=ts