,,MOJA PLANETA ZIEMIA” rozstrzygnięcie konkursu

Wpisane przez: p. Justyna Krupa, p. Małgorzata Wach

image0 copy22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi.  W tym wyjątkowym dniu przyznaliśmy nagrody dla uczestników konkursu plastycznego „Moja planeta Ziemia”.

W konkursie wzięli udział uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej, wśród których cieszył się on sporym zainteresowaniem.

Głównym celem konkursu było uświadomienie dzieciom, że należy dbać o miejsce w którym żyjemy a szczególnie to, które jest  nam najbliższe,  czyli dom,  miasto, region, a w dalszej kolejności Planetę. W dzisiejszych czasach konieczne jest, aby od najmłodszych lat dzieci uwrażliwiane były na piękno środowiska w którym żyją i o które należy zadbać. Rozwijanie i pogłębianie świadomości ekologiczneju dzieci i młodzieży na pewno zaowocuje w przyszłości i przyczyni się do  rozważnego korzystania z dóbr, które daje nam nasza Planeta.

Wyłonienie finalistów nie było łatwe. Wspólną decyzją Jury wyłoniono zwycięzców:

I miejsce – ex equo:

Radosław Marczak (klasa I d)

Szymon Sochacki (klasa II c)

image1 copyMateusz Kobiałka (klasa III c)

II miejsce ex equo:

Maja Markiewicz( klasa I e)

Zuzanna Gęborys  (klasa II e)

Szymon Ligęza ( klasa III b)

III  miejsce ex equo:

Monika Biel (klasa I c)

Erika Czekańska( klasa II c)

Maria Nowak ( klasa IIIb)

Chcemy podkreślić, że bardzo cieszy nas kreatywność i pomysłowość najmłodszych uczniów naszej szkoły.Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!