Majowe Święta Narodowe.

Wpisane przez: p. E. Dereniowska, p. K. Szmyd
Odsłony: 795

polska2

,,Polska- to taka kraina, która w sercu się zaczyna.

Potem jest w myślach- blisko, w pięknej ziemi nad Wisłą.

Jej ścieżkami chodzimy, budujemy, bronimy.

Polska- Ojczyzna kraina, która się w sercu zaczyna”.

1 Maja- to Święto Pracy, obchodzone jest nie tylko w Polsce ale też w innych krajach (Niemcy, Rosja i inne). Bądźmy życzliwi dla osób, które dla nas wszystkich pracują wykonując swój zawód (np. lekarze, pielęgniarki, nauczyciele, strażacy, policjanci i wiele innych).

2 Maja- to Dzień Flagi Rzeczypospolitej.

Flaga biało- czerwona towarzyszy nam podczas różnych i ważnych okazji np. Świąt Narodowych (1,2,3Maja; 11 Listopada), akademiach, imprezach sportowych, uroczystościach państwowych i religijnych. Szanujmy naszą flagę.

3 Maja- to Święto Uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie Konstytucji.

Konstytucja to ustawa, która określa główne zasady działania państwa i prawa oraz obowiązki jego obywateli, jednym z nich jest prawo do nauki.

Świetliki pamiętajcie o tych ważnych dniach. Jeśli chcecie to wykonajcie z bibułki, papieru kolorowego lub namalujcie polską flagę lub posłuchajcie, a nawet zaśpiewajcie piosenkę pt. "Jestem Polką i Polakiem”.

link do strony:  https://www.youtube.com/watch?v=plug6OlrxRM

Przewiń na górę