Zabawa i programowanie w klasach 2b i 2c.

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 302

info16Od września 2022 r. uczniowie klas 2b i 2c systematycznie uczęszczali na zajęcia komputerowe związane z programowaniem w wymiarze jednej godziny tygodniowo. Podczas tych zajęć zapoznali się z uruchamianiem i obsługą programów Baltie i Scratch.

Podobnie jak w przypadku programu Paint, uruchamiali programy poprzez kliknięcie ikony na pulpicie. W środowisku Baltie poznali tryb Budowanie sceny oraz sterowanie Baltiem czyli Czarowanie. W programie Scratch dodawali sceny i postacie oraz polecenia przeciągając określone polecenia w kształcie puzzli i układając je w określonym porządku. W ten sposób tworzyli interaktywne historyjki.

Zajęcia realizowane będą również w II semestrze. Oto galeria:

foto1

 

Przewiń na górę