Tajemnice druku 3D

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Odsłony: 191

projekty7W naszej szkole dzięki zakupionym pomocom dydaktycznym z projektu #Laboratoria Przyszłości uczniowie klas 5, 6 i 8 w miesiącu maju doskonalili swoją wiedzę z zakresu programowania robotów i projektowania 3D. Na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych uczniowie realizowali własne pomysły projektując przeróżne modele lub naśladując oryginalne. Dzięki temu wykonali napisy, breloki, a nawet samochody i samoloty. Zobaczyli jak wygląda projekt drukowanego przedmiotu w programie komputerowym oraz z wielkim zainteresowaniem śledzili proces wydruku, a następnie mogli dokładnie obejrzeć wydrukowany model. Dzięki korzystaniu z programu do projektowania oraz obsługi drukarki ćwiczyli precyzję, skupienie i koncentrację uwagi oraz rozwijali wyobraźnię przestrzenną.

foto1

Przewiń na górę