Projekt społeczny - "Halo - tu susza"

Wpisane przez: p. J. Sajdak
Odsłony: 1068

zdjcie 6 Dnia 04 lutego 2020r. odbyły się w naszej szkole warsztaty pt. „Halo, tu Susza!”, podczas których dwie siostry Kinga i Gabriela Bukowczyk uświadamiały dzieci jak ważna dla całego ekosystemu jest woda i jej oszczędzanie. Woda jest niezwykle cennym surowcem, który nie powinien być marnowany. „Halo, tu Susza!” to projekt społeczny realizowany w ramach „Zwolnionych z Teorii”. W trakcie warsztatów dzieci obserwowały, w jaki sposób filtrowana jest woda, dowiedziały się m.in. jak odbywa się obieg wody w przyrodzie, ile dziennie zużywamy wody, ile procent powierzchni ziemi zajmuje woda, w tym woda słodka i pitna, jak małe są jej zasoby. Dzieci dowiedziały się również, jak można oszczędzać wodę i w jaki sposób jest ona uzdatniania. W warsztatach uczestniczył Pan Grzegorz Wygoda - zastępca kierownika ds. produkcji wody z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Krośnie. W ramach projektu stworzono ulotki, na których umieszczono proste sposoby na oszczędzanie wody. Wypracowując odpowiednie nawyki związane z korzystaniem z wody przyczyniamy się do poprawy globalnej sytuacji.

foto

Przewiń na górę