Zaproszenie do międzynarodowego projektu Erasmus: Responsible Nature Explorers

Wpisane przez: p. J. Mikuś
Odsłony: 631

Nasza szkoła dołączyła do kolejnego międzynarodowego projektu Erasmus, z czego jesteśmy bardzo dumni. Tym razem, w ścisłej współpracy z Niemcami, Grecją, Portugalią i Włochami, będziemy skupiali się na środowisku naturalnym. Projekt Responsible Nature Explorers z naszych uczniów i nas samych stworzy odpowiedzialnych odkrywców przyrody.

Cele projektu:

1. Chcemy, aby nasi uczniowie nauczyli się przebywać na łonie natury, docenili tego zalety, poznali piękną przyrodę swojego kraju i krajów partnerskich.
2. Chcemy pokazać dzieciom, jak mogą aktywnie promować i wdrażać ochronę swojego regionalnego środowiska. Projekty w szkołach dotyczyć będą tematów takich jak sadzenie drzew, uprawianie ogródka z podstawowymi roślinkami: przyprawami, warzywami (nawet takie w doniczkach na oknach), budowa i utrzymywanie skrzynek lęgowych lub hoteli dla owadów, poznanie życia pszczół i wykorzystywanie miodu, naturalna kuchnia.
3. Chcielibyśmy pokazać uczniom, że w wielu częściach Europy ludzie doświadczają
problemów środowiskowych. Warunki mogą się różnić, ale wszędzie jest to bardzo ważna kwestia, nad którą należy pracować.
4. Chcemy zmotywować uczniów, ale także całą społeczność szkolną do oszczędzania energii i zmniejszania śladu węglowego.
5. Oczywiście celem jest poprawa umiejętności językowych i świadomości międzykulturowej wszystkich uczestników. Oczywiście, przez najbliższy czas działania wstępne będą odbywały się na platformach internetowych, ale mamy nadzieję jak najszybciej przejść do działań w terenie!

W najbliższych dniach pojawi się ogłoszenie o konkursie na logo projektu - już teraz zapraszamy chętnych do udziału!

Przewiń na górę