Wycieczka do Pstrągowej

Wpisane przez: p. J. Sajdak, p. J. Filar
Odsłony: 2786

Podczas wycieczki

     24 września 2013 r. razem ze swoimi nauczycielami wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego ,, Janczar" w Pstrągowej. Towarzyszyli nam niektórzy rodzice, którzy opiekowali się nami. Sprzed szkoły wyjechaliśmy autokarem o godzinie 8.00. Pogoda była ładna, jesienna. Całą drogę rozmawialiśmy na różne tematy i jedliśmy przygotowane przez naszych rodziców posiłki. Na miejsce przybyliśmy o 9.30 i od razu wyruszyliśmy na spacer bryczkami po okolicy. Była to dla nas prawdziwa frajda. Wszystkim dopisywały wspaniałe humory, śmialiśmy się i żartowaliśmy, podziwialiśmy przepiękne krajobrazy. Doszukiwaliśmy się jesieni w przyrodzie. Zauważyliśmy, że na drzewach jest już dużo żółtych i brązowych liści. Potem jeździliśmy wierzchem konno. Wszyscy byli zachwyceni. Bardzo żałowaliśmy, że nie mogliśmy dłużej, ale dla każdego uczestnika wycieczki był wyznaczony określony czas. Oglądaliśmy też inne konie w stadninie i stwierdziliśmy, ze niektórzy z nas są prawdziwymi miłośnikami tych zwierząt. Może kiedyś będą mieli swoje własne stadniny? Następnie uczestniczyliśmy w ciekawych zajęciach ,, Od ziarna do bochenka chleba". Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowiadania o tym jak powstaje chleb i z zaciekawieniem oglądaliśmy zboża, z których się go wypieka. Ale najbardziej interesujące dla nas było własnoręczne pieczenie chleba. Wszyscy byli bardzo zapracowani i zaangażowani, aby uformować swoje wypieki. Miały one różne kształty. Upieczone chlebki zabraliśmy potem do domu, aby poczęstować nimi bliskich. Potem jedliśmy smażone kiełbaski i piliśmy gorącą herbatkę. Na koniec kupowaliśmy pamiątki. Oczywiście większość z nas kupiła sobie kolorowe, drewniane koniki. Będą nam przypominać miły pobyt w Pstrągowej.
Do Krosna wyruszyliśmy o 13.00. Wycieczka była udana i pouczająca. Wróciliśmy z niej wypoczęci i zadowoleni.

foto1 

Przewiń na górę