Wycieczka do Zakopanego

Wpisane przez: Administrator
Odsłony: 2815

Podczas wycieczki

Sprawozdanie klasy IVd i IIIa z wycieczki do Zakopanego 03-04.10.2013r.

Czwartek 3.10.2013 r.
W czwartek 3-go października o godzinie 6.45 przed basenem odbyła się zbiórka uczestników wycieczki. Po przypomnieniu regulaminu, załadowaniu bagażu do autobusu oraz pożegnaniu z rodzicami, o 7.10 wyruszyliśmy w trasę do Zakopanego. O godzinie 11.30 dojechaliśmy na miejsce. Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzanie willi „Atma" Karola Szymanowskiego. Kolejną atrakcją poznanie najstarszego kościoła w Zakopanem oraz pobliskiego cmentarza na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywają najznakomitsi mieszkańcy Podhala. Następnym punktem wycieczki był wyjazd na Gubałówkę. Mogliśmy z góry podziwiać wspaniałe widoki Zakopanego. Gdy kolejką zjechaliśmy w dół, mieliśmy wolny czas, aby pospacerować, kupić pamiątki na reprezentacyjnej ulicy Zakopanego - Krupówkach. Potem udaliśmy się pod Wielką Krokiew, gdzie czekał na nas autokar. Pan kierowca zawiózł nas do pensjonatu „Małgorzata". Po zakwaterowaniu w pokojach zeszliśmy na obiadokolację. Po posiłku mieliśmy czas wolny, który wykorzystaliśmy na zabawy. A parę godzin później położyliśmy się spać...


Piątek 4.10.2013 r.
Drugiego dnia po śniadaniu i wykwaterowaniu około godziny 10.30 wyjechaliśmy na spotkanie z przewodnikiem, który oprowadził nas po Dolinie Kościeliskiej, leżącej na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Mogliśmy zobaczyć Stare Kościeliska, wrota skalne wyżłobione przez potok w wapiennych skałach, Turnie, Zbójeckie Okna. Opowiedział nam historię związaną z kapliczką zbójecką i innymi zabytkami. Gdy dotarliśmy do doliny Małej Łąki stwierdziliśmy, że warto było przejść tę męczącą drogę, aby zobaczyć zapierające dech w piersiach widoki. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Następnie udaliśmy się na obiad do zajazdu. Po obiedzie mieliśmy czas wolny i mogliśmy jeszcze kupić pamiątki . Około godziny 15:20 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Po godzinie 20.00 szczęśliwie dotarliśmy do Krosna.
Ta wycieczka z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

foto1

Przewiń na górę