Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Wizyta w Turcji

Wpisane przez: p. M. Gronicka
Odsłony: 4090
       W dniach 17 – 20 października 2010 roku delegacja nauczycieli z naszej szkoły wzięła udział w pierwszym roboczym spotkaniu szkół realizujących międzynarodowy projekt Socrates – Comenius „Stworzenie Wielokulturowej Perspektywy na Naszą Świadomość Europejską”. Spotkanie odbyło się w Stambule, gdzie mieści się szkoła koordynująca projekt. Naszą placówkę reprezentowały: - p. Alicja Szepelak (zastępca dyrektora Zespołu Szkół) - p. Matylda Gronicka (koordynator projektu, nauczyciel j. angielskiego) - p. Renata Nowak–Kogut (nauczyciel j. angielskiego) - p. Anna Antoniuk (nauczyciel j. polskiego) - p. Katarzyna Rygiel-Hałucha (nauczyciel przyrody).
     W pierwszym dniu spotkania obejrzeliśmy, wraz z delegacją z drugiej partnerskiej szkoły z Milsimeri (Włochy, Sycylia), goszczącą nas szkołę Erenkoy Ilkogretim Okulu, która znajduje się w azjatyckiej części miasta. Po prezentacjach multimedialnych placówek biorących udział w projekcie pracowaliśmy nad szczegółami dotyczącymi realizacji projektu. Dzięki aktywnemu udziałowi uczestników ustaliliśmy plan zadań na kolejne dwa lata. (zdjęcia)      Kolejny dzień wizyty był również poświęcony na pracę. Wszystkie szczegóły zostały omówione, realizacja zadań przydzielona i grafik pracy opracowany. Znajduje się on na stronie internetowej naszej szkoły w specjalnej zakładce dotyczącej realizacji projektu.
     W trakcie pracy nad projektem goszcząca nas szkoła zaprosiła nas na obiad w szkolnej stołówce, gdzie mieliśmy okazję skosztować tradycyjnych potraw kuchni tureckiej i włoskiej (zdjęcia). W drugim dniu wizyty uczestniczyliśmy również w oficjalnej kolacji z udziałem dyrekcji i nauczycieli Erenkoy Ilkogretim Okulu oraz przedstawicieli Wydziału Ministerstwa Edukacji w Stambule.
     W ostatnim dniu wyjazdu organizatorzy spotkania pokazali nam najciekawsze miejsca w tym pięknym mieście. Wszystkie zabytki, wpisane na Światową Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Zwiedziliśmy takie miejsca jak: Haga Sophia, Pałac Topkapi, Błękitny Meczet i kilka innych. (zdjęcia) Atmosfera panującą podczas spotkania była bardzo serdeczna i przyjacielska. Miałyśmy okazję pracować wspólnie w międzynarodowym zespole a wszystkie założenia mają na celu wzajemne poznanie kultur Turcji, Polski i Włoch. Ponadto nawiązaliśmy międzynarodowe przyjaźnie i poznaliśmy systemy edukacyjne krajów partnerskich.
     Obecnie pracujemy nad realizacją kolejnych zadań i przygotowywujemy się do przyjazdu przedstawicieli i uczniów z partnerskich szkół do Polski w maju 2011 r. Działania w projekcie są dla nas ogromną motywacją do pracy i spotykają się z dużym zainteresowaniem nauczycieli i uczniów. Informacje dotyczące realizacji zadań będą dostępne w osobnej zakładce na stronie internetowej naszej szkoły oraz na głównej międzynarodowej stronie projektu, która już niedługo zostanie aktywowana. Zapraszamy do systematycznego śledzenia naszych działań oraz włączenie się w ich realizację Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy.
Galeria
Przewiń na górę