Zostań małym olimpijczykiem

Wpisane przez: Marzena Pelczar
Odsłony: 3805
     06 lutego 2008 r. w Miejskim Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie miało miejsce spotkanie z Pawłem Zygmuntem i jego żoną Katarzyną Zygmunt. Impreza ta  odbyła  się w ramach edukacyjnej akcji „Zostań Małym Olimpijczykiem”, której głównym założeniem jest oddziaływanie poprzez autorytety gwiazd sportu, ludzi wybitnych - na budowanie wysokiej samooceny wśród dzieci i młodzieży oraz popularyzacja sportu i idei olimpijskiej w naszym społeczeństwie.
Spotkania , na które składały się prezentacje multimedialne, filmy, konkursy odbyły się w dwóch grupach wiekowych – SP i G. Młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z historią igrzysk olimpijskich, z wartościami i ideami olimpijskimi.  Cieszy nas fakt, że akcję tą propagował tak wybitny sportowiec z Podkarpacia. Przypominamy, że Paweł Zygmunt to Medalista Mistrzostw Świata i Europy w Łyżwiarstwie Szybkim. Olimpijczyk z Lillahammer 1994, Nagano 1998, Salt Lake City 2002, Turynu 2006, aj jego żona Katarzyna Zygmunt jest m.in. Sędzią Międzynarodowym w Hokeju na Lodzie, komentatorem TVP podczas Igrzysk Olimpijskich Turyn 2006. Mamy nadzieje, że impreza ta to początek współpracy naszej szkoły z Polskimi Olimpijczykami!

foto1

Przewiń na górę