Inauguracja Roku Olimpijskiego

Wpisane przez: Marzena Pelczar
Odsłony: 4720

      W niedzielę 30.03. odbyła się Inauguracja Roku Olimpijskiego w Krośnie. Na dziedzińcu PWSZ w Krośnie, obok Kolegium Pigonianum głosząc hasło „Krosno pozdrawia Olimpijczyków” władze naszego miasta wraz z władzami uczelni i zaproszonymi gośćmi (wśród nich Robert Korzeniowski) otworzyli rok olimpijski. Uczniowie naszej szkoły – jak przystało na szkoły imienia Polskich Olimpijczyków tworzyli najliczniejszą reprezentację młodzieży spośród szkół krośnieńskich.

Na znak solidarności z olimpijczykami, uczniowie krośnieńskich szkół stworzyli gwieździstą sztafetę polegającą na tym, że z każdej ze szkół krośnieńskich wybiegły reprezentacje, które połączyły się na dziedzińcu PWSZ w jedną grupę. Tu uczeń naszego gimnazjum – Maciej Rohan odczytał apel olimpijski, poczet sztandarowy złożony również z uczniów naszej szkoły (Kinga Bik, Aleksandra Borek i Mateusz Kopacz) wciągnęli flagę olimpijską na maszt w trakcie hymnu olimpijskiego, a na zakończenie części oficjalnej czterokrotny złoty medalista olimpijski Robert Korzeniowski wraz z Prezydentem Miasta Piotrem Przytockim wypuścili gołębie na znak pokoju i solidarności z ideami olimpijskimi. Po części oficjalnej zastępca prezydenta Pan Bronisław Baran zaprosił zgromadzonych do udziału w chodzie z Robertem Korzeniowskim po rynku krośnieńskim. Po honorowej rundzie VIP-ów na starcie stanęli uczniowie szkół. W obu kategoriach – męskiej i żeńskiej triumfowali nasi uczniowie: Izabela Smolik (I miejsce), i Paula Oktabska (II miejsce). Wśród chłopców 1 był Maksymilian Szarota, a drugi Aleksander Tkaczyk. Następnie na start stanęli profesjonaliści. Robert Korzeniowski, jak przystało na gwiazdę sportu, wykazał hart ducha i do ostatniego chętnego rozdawał autografy. Ta impreza tak dla uczniów jak i dla mieszkańców Krosna pozostawi z pewnością niepowtarzalne wrażenie.

foto1

Przewiń na górę