Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Uczeń „Czternastki” zwycięzcą konkursu na plakat Międzynarodowego Dnia Mediacji!

Wpisane przez: p. M. Zych
Utworzono: 28 październik 2020
Odsłony: 160

rafal

Aby uświetnić obchody Międzynarodowego Dnia Mediacji, Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło młodzież do udziału w konkursie plastycznym na plakat promujący mediację – Porozumienie bez Przemocy.

Czym jest MEDIACJA? - to alternatywny, pokojowy sposób rozwiązywania sporów - jej celem jest osiągnięcie porozumienia oraz poprawa relacji przy pomocy mediatora. Mediacja uczy, jak z szacunkiem rozwiązywać konflikty, wyrażać własne potrzeby bez negatywnych emocji czy też agresywnego zachowania, zapobiega eskalacji przemocy.

Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Spośród wielu prac komisja konkursowa pod przewodnictwem Marcina Romanowskiego wybrała laureatów I, II i III miejsca. Dodatkowo dziewięć prac zostało wyróżnionych, a użytkownicy Facebooka zdecydowali w głosowaniu, do kogo powędruje nagroda publiczności.

26 października br. Wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski osobiście wręczył nagrody zwycięzcom konkursu. I nagrodę otrzymał uczeń naszej szkoły Rafał Śnigórski.

Podczas uroczystego spotkania laureaci otrzymali dyplomy i nagrody, a także wydrukowane plakaty i  kalendarze, w których zamieszczono zwycięskie prace. Wyróżnieni mieli ponadto okazję uczestniczyć w „Lekcji z Paragrafem”, przygotowanej przez pracowników Ministerstwa. Młodzi artyści dowiedzieli się więcej o tym, czym jest mediacja i jak może ona pomóc w rozwiązywaniu konfliktów w środowisku szkolnym.

Nagrodzone prace można podziwiać na ogrodzeniu budynku Ministerstwa Sprawiedliwości przy Al. Ujazdowskich 11 w Warszawie do 8 listopada.

SERDECZNIE GRATULUJEMY!

foto

Przewiń na górę