Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

Kiermasz Wielkanocny 2015

Wpisane przez: A. Żywiec, M. Zych, J. Pelczar
Utworzono: 19 marzec 2015
Odsłony: 1463


I miejsce      W dniach 9-10 marca 2014r w naszej szkole odbył się Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez nauczyciela plastyki p. M. Zych. Już od wielu dni dzieci przygotowywały świąteczne ozdoby: kartki, pisanki i wszystko to, co kojarzy się ze świętami. Prace te wzięły udziałw szkolnym konkursie plastycznym na najciekawszy „Stroik, kartkę i ozdobę wielkanocną". Podczas kiermaszu można było podziwiać i zakupić owe prace - własnoręcznie wykonane przez uczniów szkoły podstawowej – stroiki, koszyki z papierowej wikliny, ozdoby z masy solnej, kartki wielkanocne wykonane techniką decoupage, jajka - zawieszki, zajączki, kurczaczki, wianuszki z gałązek, pisanki ozdabiane różnymi aplikacjami i inne ciekawe rzeczy. Największym powodzeniem cieszyły się pisanki oraz stroiki świąteczne. Artystyczny kunszt baranków, pisanek i zajączków zachwycał kupujących. W tych dniach panowała u nas prawdziwie świąteczna i wiosenna atmosfera. Dochód ze sprzedaży wielkanocnych ozdób został przeznaczony na wspieranie działań Koła Wolontariatu SPzOI (pomoc potrzebującym uczniom z naszej szkoły).Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy za uczestnictwo i wspieranie naszej inicjatywy.

Wyniki konkursu na najładniejszą ozdobę wielkanocną

I miejsce – Amelia Gruszka (5c),

II miejsce – Anna Boczar (4d),

III miejsce – Weronika Karamon (4c)

Wyróżnienia:
Gabriela Nowak (4b), Emilia Mosio (5d), Sonia Stefanik (6a), Kamila Rzegocka (6b), Kamila Czepiel (6b)

Gratulujemy!!!

foto

Przewiń na górę