Z życia szkoły

Na prośbę  Wicemarszałka Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha, przekazujemy informację dotyczącą Programu wspierania młodzieży uzdolnionej

„Nie zagubić talentu” otwórz

 

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

"Ja i Ty w świecie pieniądza" – inwestycje w Warszawie

Wpisane przez: p. Piotr Sęk
Odsłony: 1271

warszawa 16Klasa Va oraz Vb, uczestnicy programu "Ja i Ty w świecie pieniądza", odwiedzili w dniach 5-6 czerwca 2017 roku, centrum polskich finansów, czyli Warszawę. Na wyprawę wyruszyli z Krosna o godzinie 6:00, mając przed sobą do pokonania 346 kilometrów. Warszawa powitała ich słońcem. Trochę zmęczeni długą podróżą wyruszyli na pierwszy etap podboju stolicy, czyli spacer po Starym Mieście. Uczniowie z ust przewodnika dowiedzieli się o najważniejszych zabytkach oraz bezpośrednio mogli podziwiać Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki oraz Katedrę Warszawską.

            Następnym przystankiem był Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Po przebrnięciu wszystkich zabezpieczeń spotkali się z Panią Joanną Frydrych, posłanką pochodzącą z Krosna, która towarzyszyła im w trakcie zwiedzania Sejmu. Uczestnicy mogli poczuć się jak posłowie i zasiąść w ławach poselskich oraz spacerować po korytarzach gmachu, w którym tworzone jest polskie prawo m. in. dotyczące finansów państwa. Na zakończenie zwiedzania dzieci otrzymały od Pani poseł pamiątkowe upominki.

            Jednak to nie był jeszcze koniec poniedziałkowych atrakcji, ponieważ następnym punktem był stadion PGE Narodowy. Uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem ogromu stadionu, który mieści ponad 60 tys. kibiców. Czyli jakby wszyscy mieszkańcy Krosna poszli na mecz byłoby jeszcze ponad 10 tys. wolnych miejsc.   

            Po zwiedzeniu stadionu PGE Narodowego uczestnicy wycieczki udali się na wypoczynek poprzedzony obiadokolacją. Wszyscy musieli odzyskać energię przed następnym dniem zwiedzania, który rozpoczął się wizytą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przewodniczka, która oprowadzała grupę przedstawiła na jakiej zasadzie w obecnych czasach wygląda obrót akcjami i obligacjami oraz przedstawiła zasady inwestowania na Giełdzie.

            Po atrakcji finansowej przyszedł czas na atrakcję kulturalną, czyli wizytę w Muzeum Narodowym. Pobyt w tej placówce był nietypowy, ponieważ uczniowie nie zwiedzali muzeum ale uczestniczyli w lekcji muzealnej, której tematem było „Jak prawidłowo odczytywać obrazy”.

            Ostatni punkt programu wycieczki był związany z finansami a ściślej mówiąc z pieniądzem. Uczestnicy odwiedzili Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Zapoznali się z historią i współczesnością pieniądza. Wizytowali skarbiec w którym każdy mógł przez chwilę potrzymać sztabkę złota, odwiedzili laboratorium sprawdzania autentyczności pieniądza a na zakończenie zwiedzania każdy uczeń otrzymał potwierdzenie pobytu w Centrum Pieniądza.

            Po pełnej wrażeń dwudniowej wycieczce o godzinie 14:00 wyruszyła grupa w drogę powrotną do Krosna, do  którego przybyła po godzinie 23:00.

foto

Przewiń na górę