Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

"Ja i Ty w świecie pieniądza" – inwestycje w Warszawie

Wpisane przez: p. Piotr Sęk
Odsłony: 1539

warszawa 16Klasa Va oraz Vb, uczestnicy programu "Ja i Ty w świecie pieniądza", odwiedzili w dniach 5-6 czerwca 2017 roku, centrum polskich finansów, czyli Warszawę. Na wyprawę wyruszyli z Krosna o godzinie 6:00, mając przed sobą do pokonania 346 kilometrów. Warszawa powitała ich słońcem. Trochę zmęczeni długą podróżą wyruszyli na pierwszy etap podboju stolicy, czyli spacer po Starym Mieście. Uczniowie z ust przewodnika dowiedzieli się o najważniejszych zabytkach oraz bezpośrednio mogli podziwiać Zamek Królewski, Kolumnę Zygmunta, Pałac Prezydencki oraz Katedrę Warszawską.

            Następnym przystankiem był Sejm Rzeczpospolitej Polskiej. Po przebrnięciu wszystkich zabezpieczeń spotkali się z Panią Joanną Frydrych, posłanką pochodzącą z Krosna, która towarzyszyła im w trakcie zwiedzania Sejmu. Uczestnicy mogli poczuć się jak posłowie i zasiąść w ławach poselskich oraz spacerować po korytarzach gmachu, w którym tworzone jest polskie prawo m. in. dotyczące finansów państwa. Na zakończenie zwiedzania dzieci otrzymały od Pani poseł pamiątkowe upominki.

            Jednak to nie był jeszcze koniec poniedziałkowych atrakcji, ponieważ następnym punktem był stadion PGE Narodowy. Uczestnicy wycieczki byli pod wrażeniem ogromu stadionu, który mieści ponad 60 tys. kibiców. Czyli jakby wszyscy mieszkańcy Krosna poszli na mecz byłoby jeszcze ponad 10 tys. wolnych miejsc.   

            Po zwiedzeniu stadionu PGE Narodowego uczestnicy wycieczki udali się na wypoczynek poprzedzony obiadokolacją. Wszyscy musieli odzyskać energię przed następnym dniem zwiedzania, który rozpoczął się wizytą na Giełdzie Papierów Wartościowych. Przewodniczka, która oprowadzała grupę przedstawiła na jakiej zasadzie w obecnych czasach wygląda obrót akcjami i obligacjami oraz przedstawiła zasady inwestowania na Giełdzie.

            Po atrakcji finansowej przyszedł czas na atrakcję kulturalną, czyli wizytę w Muzeum Narodowym. Pobyt w tej placówce był nietypowy, ponieważ uczniowie nie zwiedzali muzeum ale uczestniczyli w lekcji muzealnej, której tematem było „Jak prawidłowo odczytywać obrazy”.

            Ostatni punkt programu wycieczki był związany z finansami a ściślej mówiąc z pieniądzem. Uczestnicy odwiedzili Centrum Pieniądza przy Narodowym Banku Polskim. Zapoznali się z historią i współczesnością pieniądza. Wizytowali skarbiec w którym każdy mógł przez chwilę potrzymać sztabkę złota, odwiedzili laboratorium sprawdzania autentyczności pieniądza a na zakończenie zwiedzania każdy uczeń otrzymał potwierdzenie pobytu w Centrum Pieniądza.

            Po pełnej wrażeń dwudniowej wycieczce o godzinie 14:00 wyruszyła grupa w drogę powrotną do Krosna, do  którego przybyła po godzinie 23:00.

foto

Przewiń na górę