Z życia szkoły

Szanowni Rodzice!

W związku z przywróceniem od 25 maja zajęć opiekuńczo-wychowawczych z możliwością prowadzenia zajęć dydaktycznych dla uczniów klas I-III oraz konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z tych przedmiotów, z których od 16 do18 czerwca będą zdawać egzamin ósmoklasisty i od 1 czerwca klas konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły dla klas IV - VII przedstawiamy Państwu do zapoznania się z REGULAMI ORGANIZACJI ZAJĘĆ REWALIDACYJNYCH, EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ I KONSULTACJI w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 wraz z załącznikami.

W celu umożliwienia Państwu skorzystania z opcji wypełnienia w domu oświadczenia rodziców (załącznik nr 1 do regulaminu) zamieszczamy go do pobrania w wersji WORD.

1) oświadczenie rodzica otwórz

2) oświadczenie pracownika otwórz

3) regulamin organizacji zajęć rewalidacyjnych otwórz

4) procedura na wypadek zakażenia otwórz

5) procedura utrzymania w czystości pomieszczeń otwórz

Wszystkie potrzebne dokumenty znajdziecie poniżej w Aktualnościach.

 

 

Ważne informacje

Szanowni Rodzice Witam Państwa serdecznie.

Znaleźliśmy się w bardzo trudnym okresie. Mając na uwadze olbrzymie zagrożenie jakie niesie za sobą wirus SARS-CoV-2, który wywołuje chorobę COVID-19 kieruję do Państwa apel, by zwrócić szczególną uwagę, na pozostanie w domu uczniów, Państwa dzieci i pod żadnym pozorem nie opuszczanie przez nich domów. Oczywiście możliwe jest sporadyczne wyjście z domu, ale pod opieką Państwa z zachowaniem warunków szczególnej ostrożności. Niedopuszczalne jest gromadzenie się ich w czasie wolnym na obiektach sportowych, skateparku, czy w otwartych przestrzeniach bez zachowania zasad bezpieczeństwa. 

My, jako nauczyciele zrobimy wszystko, by zapewnić ciągłość nauczania w kształceniu on-line oraz dostosować dobór narzędzi przy tej formie kształcenia uwzględniając aktualne zalecenia medyczne odnośnie czasu korzystania z urządzeń (komputer, telewizor, telefon) i ich dostępności w domu, wiek i etap rozwoju uczniów, a także sytuację rodzinną uczniów. 

Od 25.03 do 10.04 rozporządzenie MEN wprowadziło ‘zdalne nauczanie’, w związku z tym; 

Dyrektor musi  ustalić z nauczycielami tygodniowy zakres materiału dla poszczególnych klas, uwzględniając m.in.: równomierne obciążenie ucznia zajęciami w danym dniu, zróżnicowanie tych zajęć czy możliwości psychofizyczne ucznia

Więcej informacji w artykule pt: Informacje dla rodziców i uczniów (Aktualności)

TURNIEJ MINI KOSZYKÓWKI 2018 ROZEGRANY Z OKAZJI 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

Wpisane przez: dyr Robert Guzik, p. Michał Musijowski
Odsłony: 779

turniej minikoszykowki 34W sobotę 20 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Sportowymi i Integracyjnymi im. Polskich Olimpijczyków w Krośnie przy ul. Wojska Polskiego 45 odbył się turniej młodych adeptów koszykówki Akademii Junior Basket z okazji 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.

W składzie tego zespołu występują zawodnicy, którzy na co dzień uczą się w SP 14. W turnieju oprócz gospodarzy udział wzięły drużyny Dragons Basket Brzozów oraz MKS V LO Rzeszów. Trenerem krośnieńskiego zespołu był Michał Musijowski, a głównym sędzią zawodów Michał Baran – nauczyciele wychowania fizycznego w SP 14. Podczas turnieju rozegrano trzy mecze, a w każdym z nich było widać duże zaangażowanie i wielkie serce do gry małych zawodników.

Turniej był czasem zabawy i aktywnego uczestnictwa dzieci, ale jak w każdych zawodach, trzeba było wyłonić zwycięzców. Po dwóch wygranych, turniej na pierwszym miejscu ukończyli gospodarze:

Junior Basket Krosno – MKS V LO Rzeszów 29:17

Junior Basket Krosno – Dragons Basket Brzozów 20:8

Natomiast mecz pomiędzy gośćmi z Brzozowa i Rzeszowa, zakończył się nieznacznym zwycięstwem drużyny z Rzeszowa 28:25, która dzięki temu zwycięstwu zajęła drugie miejsce. Na najniższym stopniu podium uplasowała się drużyna Dragons Basket Brzozów.

MVP Turnieju został ogłoszony Cezary Chruściel (Junior Basket Krosno).

Po zakończeniu i rozdaniu dyplomów oraz pucharów dla wszystkich uczestników został zorganizowany obiad w szkolnej stołówce.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, widzom za kibicowanie i organizatorom za zaangażowanie. Na uwagę zasługuje fakt, że zmagania najmłodszych koszykarzy oglądali z trybun między innymi Wiceprezydent Miasta Krosno Pan Bronisław Baran oraz Dyrektor Szkoły Pan Robert Guzik.

Kliknij aby obejrzeć relację z turnieju 

turniej

foto

Przewiń na górę