Wspaniałe osiągnięcia siatkarskie Jakuba Kustronia - ucznia klasy VI b

Wpisane przez: p. A. Szepelak
Utworzono: 10 czerwiec 2021
Odsłony: 556

 

Kuba jest zawodnikiem klubu Karpaty MOSiR Krosno w sekcji piłki siatkowej. W tym roku szkolnym zdobył wraz z drużyną brązowy medal podczas rywalizacji klubowej  podkarpackiej wojewódzkiej ligi  w kategorii młodzik, zapewniając sobie tym samym z kolegami  awans na Mistrzostwa Polski. Podczas ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, drużyna Karpat MOSiR Krosno, która reprezentowała województwo podkarpackie zajęła ostatecznie IV miejsce. Należy dodać, że Kuba trenuje z kolegami trzy lata starszymi od siebie, więc to spory sukces jak na początek kariery siatkarskiej.

W tym roku Kuba również wystartował w XXVII edycji eliminacji wojewódzkich w minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar Kinder Joy of moving w kategorii 3-ki. Wraz z kolegami zdobył srebrny medal i prawo startu oraz reprezentowania naszego województwa na turnieju ogólnopolskim, który zostanie rozegrany pod koniec sierpnia. Należy wspomnieć, ze Kuba to również złoty medalista finałowego  turnieju wojewódzkiego o Puchar Kinder Joy of moving w kategorii 2-ki z ubiegłego roku, jednak obostrzenia związane z covid nie pozwoliły chłopakom na występ, ponieważ zawody w ostatniej chwili zostały odwołane.

Miejmy nadzieję, że w tym roku chłopcy spełnią swoje marzenia i wystąpią na tej niezapomnianej imprezie i święcie minisiatkówki, zwłaszcza że znaleźli się w gronie 32 najlepszych drużyn w Polsce.

foto

Przewiń na górę