Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2021

Wpisane przez: p. J. Pająk-Cieśla
Utworzono: 04 listopad 2021
Odsłony: 152

IMG 20211018 125626936W tym roku Europejski Tydzień Kodowania CodeWeek 2021 obchodziliśmy w dniach od 9 – 24 października. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promowanie kodowania i programowania.

W naszej szkole w klasach 4 i 5, podczas zajęć w pracowni, uczyliśmy się realizowania instrukcji krok po kroku w oparciu o „Samouczki Minecrafta w Godzinie Kodowania”. Dzięki prostym poleceniom udało się wykonać zadania i przejść poszczególne etapy, a wszystko to działo się w scenerii ulubionej gry.

Uczniowie klas pierwszych i trzecich na specjalnie przygotowanej kratownicy tworzyli kolorowe rysunki, powstałe z zamalowanych kwadratów, umieszczonych na odpowiednich współrzędnych. Ten plastyczny rysunek można było również odczytać za pomocą współrzędnych, a kratownica przypominała planszę do gry w „Statki”.

W pracowni spotkaliśmy się również z Czarodziejem Baltie, który za pomocą odpowiednich instrukcji wykonał dla nas flagę Polski. Było bardzo twórczo i zabawnie!

Zapraszamy na fotorelację!

foto1

Przewiń na górę