Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Nagroda dla naszej szkoły – Cała Polska czyta dzieciom

Wpisane przez: p. M. Kokosza
Utworzono: 09 listopad 2021
Odsłony: 118

 

akcja ksikiMamy ogromny zaszczyt poinformować, że nasza szkoła zdobyła nagrodę w Konkursie na najlepiej przeprowadzoną Kampanię Społeczną Cała Polska czyta Dzieciom za rok szkolny 2020/2021. Znaleźliśmy się tym samym pośród 5 najlepszych placówek w Polsce. Laureaci nagród i wyróżnień specjalnych wezmą udział w finale kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” 2021 r.  z panelem literackim poświęconym literaturze dla dzieci i młodzieży, który odbędzie się na platformie Zoom Fundacji 15 grudnia br.

W Ogólnopolskiej Akcji cała Polska czyta dzieciom nasza szkoła uczestniczy  od 2002 roku, a więc prawie od samego początku przedsięwzięcia. Co roku przystępujemy do konkursu na najlepiej prowadzoną kampanię. W ogólnopolskim Konkursie zdobyliśmy pięć wyróżnień,  w tym jedno specjalne. Za rok  2016/2017 zdobyliśmy nagrodę a  spośród ponad 100 szkół nasza szkoła znalazła się w szczęśliwej 13.  Realizujemy program Czytające szkoły – czytamy dzieciom codziennie przez 20 minut. W ramach wydarzenia organizujemy liczne przedsięwzięcia związane z głośnym czytaniem: konkursy plastyczne, muzyczne i artystyczne. Tradycją stał się Kiermasz Taniej Książki oraz Międzyszkolny Konkurs „Pięknie mówię” – osiem  edycji. Organizowany także przez naszą szkołę  Międzyszkolny  Festiwal My się mówić nie boimy , III edycje który ma być  okazją do prezentacji dokonań dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.  Dla dzieci czytali już Rodzice, Dziadkowie i Babcie, Nauczyciele, Studenci i Pracownicy szkoły. Dołączyli harcerze i zuchy. Wprowadzamy również elementy programu Nauczanie wartości i Rodzinne czytanie. Realizujemy program Mądra szkoła czyta dzieciom.  Współpracujemy z Krośnieńskim Szpitalem, zbierając książeczki dla dzieci przebywających na leczeniu -  w ramach ogólnopolskiej akcji Zaczytani. Projektowaliśmy dla małych pacjentów gry planszowe w ramach międzynarodowego projektu Erasmus Graj ze mną i ucz mnie. Promujemy czytelnictwo dla najmłodszych poprzez realizację akcji Poczytaj Bratkowi. Wszystkie przedsięwzięcia związane z głośnym czytaniem dla dzieci odbywają się cyklicznie i stoją na wysokim poziomi merytorycznym. Systematycznie współpracujemy z Biblioteką Publiczną, Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczną,  krośnieńskimi przedszkolami, Księgarnią Nova i Autorska,  Karpacką Uczelnia Państwową w Krośnie, realizując ideę akcji. Nawet w czasie pandemii inicjowaliśmy wiele  twórczych pomysłów - konkursów plastycznych, prezentacji na platformie Librus , propozycji zajęć i zabaw czytelniczych.  Odbyła się także odsłona online Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „ My się mówić nie boimy”.

W realizację programu systematycznie włącza się coraz więcej osób, także ze środowiska lokalnego. Ogromny potencjał i ciekawe pomysły ogromnie cieszą i motywują do dalszej pracy.  Na ten sukces złożyła się praca wielu osób – nauczycieli, rodziców, uczniów. Na ich ręce składamy podziękowania i gratulacje, zachęcając do kontynuacji dobrych praktyk akcji CPCD.

Przewiń na górę