„Chcę Ci dać to, co najlepsze"

Wpisane przez: p. A. Kmon, p. A. Żywiec
Utworzono: 06 październik 2014

Obrazek     2 października w naszej szkole odbyło się spotkanie dla uczniów klas piątych i szóstych z przedstawicielami TPD z Przemyśla, w ramach programu profilaktycznego „Chcę Ci dać to, co najlepsze". Projekt opiera się na założeniu, że młodzi ludzie posiadający i rozwijający pasje, żyjący zgodnie z wartościami promującymi życie bez nałogów, mogą być pozytywnym wzorem do naśladowania dla młodszych kolegów, mogą ich inspirować i pociągać za sobą, pokazywać jak wartościowe jest życie.
Młodzi Liderzy Profilaktyki prezentowali swoje pasje, nietypowe umiejętności i talenty. Dzielili się swoimi doświadczeniami o wartościach, którymi próbują żyć, często wbrew temu, co w danej subkulturze młodych obowiązuje. Opowiedzieli o sytuacjach, w których udało im się zachować asertywnie, wyjść zwycięsko z propozycji mających związek z uzależnieniami.
Nasi uczniowie z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli wszystkie prezentacje, próbowali swoich sił w pokazach, gromkimi brawami nagradzali wszystkie występy. Mamy nadzieję, że te pokazy zainspirują naszych uczniów do nowych pasji i zainteresowań, a przede wszystkim wzmocnią ich przekonanie, że życie bez nałogów jest nie tylko wartościowe, ale także ciekawe i pasjonujące.