Obóz narciarski w Białce

Wpisane przez: p. R. Guzik
Utworzono: 13 styczeń 2015
Odsłony: 2577

Białka 2014      W dniach 08.12-12.12.2014r. uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Krośnie wzięli udział w obozie sportowym narciarskim w Białce Tatrzańskiej. Pomimo ogólnego braku śniegu na rewelacyjnie (choć sztucznym śniegiem) przygotowanych stokach Kotelnicy Białczańskiej w Białce Tatrzańskiej 26 uczniów MZSzOI uczyło się i doskonaliło w sztuce narciarstwa zjazdowego. Zaplanowane zajęcia z narciarstwa biegowego doszły do skutku, lecz z braku warunków odbyła się ich tylko jedna godzina. Za to w dwóch turach dziennie – przed i po obiedzie odbywały się zajęcia na stoku. Wszyscy uczniowie biorący udział w zgrupowaniu podnieśli swoje umiejętności, a ci, którzy mieli narty po raz pierwszy na nogach dorównali swoimi umiejętnościami pozostałym. Szkolenie odbywało się pod okiem 3 nauczycieli MZSzOI – instruktorów narciarstwa zjazdowego. Choć w „Młodości siła", to intensywność zajęć pozwalała tylko na krótkie rozmowy po kolacji i mocny, regenerujący sen przed kolejnym dniem zmagań na stoku. W udanym obozie pomogła również pogoda, lekki mrozik (od -1 do -5 stopni) i brak opadów śniegu i deszczu. Nawet „Orkan Aleksandra" spokojnie zaczekał, aż zajęcia młodych uczestników szusowania zakończą się. W ostatnim dniu, przy pięknej, słonecznej i bezwietrznej pogodzie wszyscy uczestnicy obozu pomyślnie zakończyli swoje zajęcia na stoku z małą nutką rozżalenia, że to już koniec obozu.
Szczęśliwi, „wyśmigani" i troszkę zmęczeni życzymy wszystkim wspaniałych ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA, dużo śniegu i możliwości skorzystania z uroków zimy oraz szczęśliwego i zdrowego 2015 roku!!!


Uczestnicy obozu i dyrekcja MZSzOI w Krośnie

Obejrzyj film

foto

Przewiń na górę