Ślubujemy! - uroczyste pasowanie na ucznia klasy I

Wpisane przez: p. Justyna Krupa
Utworzono: 14 październik 2015
Odsłony: 1810

pnu6 20151017 1559330257W życiu są uroczystości większe i mniejsze, ważniejsze i mniej ważne. Bez wątpienia dzień, w którym wszyscy uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 14 wzięli udział w uroczystości pasowania na ucznia był wyjątkowym czasem.

W dniu 9 października 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Część artystyczną przygotowali wychowawcy klas pierwszych: Józefa Filar, Małgorzata Wach, Dorota  Łasowska, Justyna Krupa  i Waldemar Rodzeń.  Na uroczystość zostali zaproszeni dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, rodzice uczniów oraz pracownicy administracji szkoły.

 

 Podczas akademii uczniowie klas pierwszych zaprezentowali umiejętności i wiedzę, którą nabyli w pierwszym miesiącu nauki w szkole. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły z  odwagą i radością recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a w końcowej części uroczystości wystąpił zespół taneczny ,,Gracja”. Po części artystycznej Pan Dyrektor dokonał uroczystego aktu pasowania, podczas którego pierwszoklasiści w odświętnych strojach, z uśmiechem na twarzy i ogromną radością w sercu uroczyście  ślubowali, że będą dbać o dobre imię klasy, szkoły oraz kochać swoją ojczyzną  i przyczyniać się do jej rozwoju.

Po uroczystości wychowawcy wraz z uczniami i ich rodzicami udali się do klas na poczęstunek. Życzymy wszystkim pierwszakom sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

foto

 

Przewiń na górę