Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Bezpieczna droga do szkoły

Wpisane przez: p. M. Rodzeń, A. Kijowska, E. Juszczyk, M. Sawicka-Jodłowska
Odsłony: 1155

Klasy pierwsze realizują z wychowawcami projekt - „Bezpieczna droga do szkoły”. Poznają zasady ruchu drogowego, uczą się znaków drogowych, wiedzą po co nosi się odblaski … Po zajęciach teoretycznych wzbogaconych filmikami dydaktyczno - instruktażowymi, nauką na pamięć wierszyków np. „Pięć zasad przechodzenia przez jezdnię” i rytmicznych, pełnych cennych wiadomości piosenek o ruchu drogowym sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności na Szkolnym Miasteczku Ruchu Drogowego. Biorą też udział w klasowych konkursach plastycznych – Jestem uczestnikiem ruchu drogowego, Ulubiony znak drogowy.

Kolejnym etapem są wycieczki na przejścia dla pieszych w okolicach szkoły i praktyczna nauka przechodzenia przez jezdnię w prawdziwym ruchu drogowym pod czujnym okiem pedagogów. Całą akcję wspomagają rodzice w czasie codziennej drogi do szkoły dają szansę wykazać się swoim dzieciom znajomością bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym.

Oto fotorelacja :

foto

Przewiń na górę