Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas

Trzecioklasiści w Dębinie - spotkanie z leśnikiem

Wpisane przez: p. M. Urbańska
Odsłony: 114

W dniu 8 października 2021r., uczniowie klas trzecich udali się do Parku Leśnego w Dębinie na spotkanie z leśnikiem, panem Arturem Zatorem. Na miejsce przybyli krośnieńską ciuchcią.

Celem zajęć było uświadomienie dzieciom ogromnego znaczenia lasów – zarówno gospodarczego, jak i przyrodniczego. Pokazanie w jaki sposób poszczególne elementy przyrody oddziałują wzajemnie na siebie. Pan leśniczy opowiadał o swojej pracy w lesie oraz o występujących w nim roślinach i zwierzętach. Podczas spotkania dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew i nazywały poszczególne warstwy lasu.

W trakcie spotkania z dziećmi leśnik opowiedział dzieciom o bezpiecznym wypoczynku w lesie i o zasadach przeciwpożarowych, jakie w lesie obowiązują.

Dzieci bardzo  chętnie odpowiadały na stawiane im pytania, ale także same zadawały wiele pytań dotyczących przyrody. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, a wysłuchane wiadomości poszerzyły wiedzę przyrodniczą uczniów. Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za spotkanie, które było bardzo ciekawą lekcją przyrody.

foto1

Przewiń na górę