Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Wycieczka do CDS

Wpisane przez: p. E. Juszczyk, p. M. Rodzeń
Odsłony: 185

cds3

Na pierwszą wiosenną wycieczkę, uczniowie klasy II b i II d wybrali się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Podczas zwiedzania wystaw, podziwiali piękno szklanych wyrobów, poznali tajniki ich wytwarzania i zdobienia.
W interaktywnej sali uczestniczyli w eksperymentach i zabawach z kulą plazmową,  kalejdoskopem. Przez okulary 3 D i szkło powiększające oglądali nocne  niebo usiane gwiazdami. Zobaczyli szkło uranowe świecące w ciemności, wiązki światła laserowego, światłowody i inne ciekawostki.
Następnie odwiedzili warsztaty obróbki i zdobienia szkła: grawerowania, malowania, produkcji witraży i szklanych figurek. Przy pomocy hutników mogli samodzielne wybić pamiątkowy medal ze szklanej surówki, a podczas zajęć plastycznych  własnoręcznie ozdobić szklane pamiątki.
Ta krótka wycieczka pomogła dzieciom zrozumieć, dlaczego Krosno  nazywane jest Miastem Szkła.

foto1

Przewiń na górę