Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Apel Wielkanocny

Wpisane przez: p. J. Krupa, M. Wach, D. Łasowska
Odsłony: 126

zdjcie 5

   Święta wielkanocne to wyjątkowy czas, w którym tradycja ludowa, symboliczne obrzędy religijne, oraz świat przyrody splatają się w jedno.

  Wielkanoc, to święto, które przynosi wiosenne odprężenie. Jest powodem by udekorować dom radosnymi kolorami i przygotować smaczne posiłki. Jest to także okazja aby zauważyć, że już przyszła do nas wiosna. Warto wraz z dziećmi obserwować te przemiany, poznawać tradycje i zwyczaje. 12 i 13 kwietnia uczniowie klas pierwszych, podczas wspólnego spotkania, miały okazję poznać zwyczaje wielkanocne m.in. techniki ozdabiania jajek (pisanki, kraszanki, oklejanki, owijanki itp.), recytować wiersze, a na koniec spotkania wziąć udział w Quizie Wielkanocnym. Ogromną radość sprawiła dzieciom wiosenna zabawa „Zajączek na tropie kolorów wiosny” i szukanie prezentów od  wielkanocnego zajączka, który sprytnie ukrył je w szkolnym ogrodzie. Na koniec tego magicznego spotkania dzieci ozdabiały gipsowe jajka oraz złożyły sobie życzenia.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych!

foto1

Przewiń na górę