Z życia szkoły

REGULAMIN ORGANIZACJI I FUNKCJONOWANIA KLAS SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 14 W KROŚNIE

W CZASIE EPIDEMII SARS-COV-2 – od 1 września 2020 r. uzgodniono i zaopiniowano pozytywnie przez
Radę Pedagogiczną i Radę Szkoły

w dniu 26.08.2020

jest dostępny Tutaj

Informacja dotycząca regulaminu i załączników ( w tym załącznika nr 1 dla rodziców uczniów) zostanie przesłana przez zakładkę WIADOMOŚCI w dzienniku elektronicznym LIBRUS przez wychowawców klas.

 

POBIERZ REGULAMIN TUTAJ

Spotkanie z paraolimpijczykiem

Wpisane przez: p. M. Urbańska
Odsłony: 443

paraolipm1paraolipm2

Podczas wycieczki integracyjnej klasy III a do Odrzechowej, uczniowie spotkali się z paraolimpijczykiem panem Andrzejem Szczęsnym. Sportowiec opowiedział dzieciom o sukcesach, które odnosi w paranarciarstwie alpejskim.

Pan Andrzej zadebiutował w międzynarodowych zawodach sportowych w roku 2000. W 2004 zajął V miejsce w slalomie gigancie na Mistrzostwach Świata. A w 2006r., znalazł się w kadrze na Igrzyska Paraolimpijskie w Turynie, jednak podczas treningu przed zawodami złamał kość piszczelową. Na igrzyskach wystąpił dopiero 4 lata później w Vancouver. Podczas Mistrzostw Świata La Molina w 2013 zajął VII miejsce w slalomie, X miejsce w Slalomie podczas igrzysk w Soczi 2014 i XXIII miejsce w slalomie gigancie podczas igrzysk w Pekinie w 2022r.

Dziękujemy panu Andrzejowi za wspaniałe spotkanie i miło spędzony czas.

foto1

Przewiń na górę