Spotkanie z paraolimpijczykiem

Wpisane przez: p. M. Urbańska

paraolipm1paraolipm2

Podczas wycieczki integracyjnej klasy III a do Odrzechowej, uczniowie spotkali się z paraolimpijczykiem panem Andrzejem Szczęsnym. Sportowiec opowiedział dzieciom o sukcesach, które odnosi w paranarciarstwie alpejskim.

Pan Andrzej zadebiutował w międzynarodowych zawodach sportowych w roku 2000. W 2004 zajął V miejsce w slalomie gigancie na Mistrzostwach Świata. A w 2006r., znalazł się w kadrze na Igrzyska Paraolimpijskie w Turynie, jednak podczas treningu przed zawodami złamał kość piszczelową. Na igrzyskach wystąpił dopiero 4 lata później w Vancouver. Podczas Mistrzostw Świata La Molina w 2013 zajął VII miejsce w slalomie, X miejsce w Slalomie podczas igrzysk w Soczi 2014 i XXIII miejsce w slalomie gigancie podczas igrzysk w Pekinie w 2022r.

Dziękujemy panu Andrzejowi za wspaniałe spotkanie i miło spędzony czas.