Festiwal Nauki i Techniki w Zespole Szkół Mechanicznych w Krośnie

Wpisane przez: p. P. Michalak, P. M. Rodzeń
Odsłony: 218

festiwal16W dniu 30 maja 2023r. klasa 1B i 3B wzięła udział w  Festiwalu  Nauki i Techniki  w Zespole  Szkół Mechanicznych w Krośnie.  Podczas wydarzenia uczniowie wzięli udział w licznych pokazach i ćwiczeniach z dziedziny robotyki, automatyki, mechaniki, lotnictwa, motoryzacji, wojskowości. Była okazja, aby zapoznać się z 5 Batalionem Strzelców Podhalańskich, którzy zaprezentowali swoje stroje oraz sprzęt. Wiele zainteresowania wzbudziła możliwość wejścia do samolotu, dzięki czemu dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi piloci. Kolejnym punktem Festiwalu był udział w pokazach Centrum Nauki Kopernik, który wymagał od uczestników dużo koncentracji i uwagi, a także logicznego myślenia. Ostatnim punktem, ale także największą atrakcją był pokaz gwiazd i planet prezentowanych przez Mobilne Planetarium.

foto1

Przewiń na górę